top of page

A może niech wyciągną karteczki?

To nie żart. Zmasowane testowanie się, w tym online, ma kilka ważnych atutów. Jeżeli uczysz do egzaminu, zetknięcie się z przykładowymi arkuszami oswoi Twoich uczniów z formatem testu. Co więcej, zadania na państwowych sprawdzianach są przeważnie opracowywane według skończonej liczby wzorców. Przerobienie odpowiednio dużego pakietu testów powoduje, że uczeń zaczyna rozpoznawać te wzorce, wie, jakim tokiem rozumowania pójść i lepiej sprawdziany pisze. Są też obszary, w których wielokrotne testowanie się jest naprawdę pożyteczne pedagogicznie, na przykład w dydaktyce języka: pomaga uczyć się słówek i automatyzować struktury gramatyczne (podobna automatyzacja przyda się i w niektórych matematycznych działaniach). Wreszcie, przy tej liczbie różnych testów interaktywnych online, masz szansę na chwilę wytchnienia w tym niemożliwym zadaniu edukowania zdalnie od zaraz. Tyle wstępu, teraz konkrety, z przykładami dla trzech przedmiotów. Ale jeśli uczysz chemii lub WOSu, nie panikuj: dla Twojego przedmiotu też coś wyszukasz, bo online jest wszystko.

 

JĘZYK POLSKI

https://www.dyktanda.net/ oraz https://www.ortograf.pl/dyktanda – dyktanda online, z podziałem na klasy (I-VI) i zagadnienia.

https://www.interpunkcja.pl/ – wklej tekst, aplikacja sprawdzi interpunkcje i ortografię; podobnie działają aplikacje https://languagetool.org/pl/ i https://www.korektoronline.pl/. Możesz poprosić uczniów, by skorzystali z nich przed wysłaniem Ci ostatecznej wersji pracy pisemnej.

http://pisupisu.pl/3/slowne-zabawy/jaka-czesc-mowy – sprawdza części mowy. Strona zawiera tez inne testy, z podziałem na klasy (I-VIII) i zagadnienia.

http://testwiedzy.pl/test/704/czesci-mowy.html – różne testy, literatura i gramatyka, w tym testy z lektur: http://testwiedzy.pl/ucat_view/57/lektury-szkolne.html (testy).

 

JĘZYK ANGIELSKI

https://angielski.testy.dlamaturzysty.info/ – testy maturalne, z podziałem na poziomy; sprawdź także na stronie CKE.

https://www.ang.pl/cwiczenia – setki, jeśli nie tysiące interaktywnych ćwiczeń ze słówek i gramatyki.

https://www.esl-lab.com/ – słuchanie ze zrozumieniem, podział na poziomy.

 

MATEMATYKA

https://szaloneliczby.pl/ różne zadania (w tym matura i sprawdzian ósmoklasisty), z podziałem na klasy i zagadnienia.

https://www.matzoo.pl/ różne poziomy i zagadnienia, godne szczególnego polecenia dla młodszych uczniów.

http://www.math.edu.pl/ zadania według działów matematyki plus testy maturalne plus ciekawostki, dla zarejestrowanych użytkowników.

Learning Apps aplikacja ma też gotowe ćwiczenia, z podziałem na zagadnienia.


57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page