top of page

Kalendarz adwentowy (i nie tylko) onlineZaczynamy mentalne i praktyczne przygotowania do Bożego Narodzenia i z potrzeby chwili zrodziła się chęć utworzenia kalendarza adwentowego. Nigdy nie byłam zwolenniczką tematów bożonarodzeniowych na lekcjach języka angielskiego przed świętami, ale ten pomysł wydał mi się szczególnie interesujący. Zainspirowała mnie moja przyjaciółka i jednocześnie koleżanka z pracy.


Pomocą jest strona internetowa, która oryginalnie jest w języku niemieckim, ale jest możliwość ustawienia języka angielskiego. I tylko z tych dwóch języków można skorzystać. Edytowanie kalendarza jest niezwykle proste i intuicyjne. Można zmieniać tła, kształty i ilość aktywnych elementów. Można używać tła statycznego czy animowanego. Najtrudniejszą rzeczą okazało się wyszukiwanie pomysłów na to, co można by było umieścić w kolejnych okienkach, tak żeby to było inspirujące, ciekawe i niekoniecznie najtrudniejsze. Musiałam sobie przemyśleć, jaki rodzaj informacji chciałabym umieścić pod którą datą, aby współgrało to z określonymi tradycjami przypisanymi do tego dnia.


Kalendarz niekoniecznie musi zostać tylko i wyłącznie kalendarzem. Można go wykorzystać do innych aktywności:

- escape room

- webquest z jego kolejnymi etapami

- zgamifikowane zadania, których rozwiązanie dodajemy jako obowiązkowe lub nieobowiązkowe

- wyzwania czy zadania przewidziane na kolejne dni

- zagadki, gdzie rozwiązanie może posłużyć do utworzenia klucza, który będzie pozwalał do otwarcie jakiegoś innego zadania, kursu albo będzie pomocną podpowiedzią

- powtórki przygotowane przed testem lub egzaminem

- słowa, zdania, cytaty do opracowania w kolejne dni

- ciekawostki naukowe, które mogą być dodatkiem lub pomocą uzupełniającą zawartość kursu


To zapewne nie jest kompletna lista możliwych zastosowań, które są dostępne dzięki tej stronie. Ale jedno w zasadzie jest pewne, warto skorzystać.
81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rozszerzenia

Comments


bottom of page